„Język kolażu/Collage Language” to projekt realizowany w Domu Kultury „Praga” od września do grudnia 2019 roku. Sprawdzał, jak uniwersalnym i łączącym ludzi narzędziem może być technika kolażu. Zaczęło się od eksperymentu artystycznego. Ze zbioru ponad stu historycznych fotografii warszawskiej Pragi Alex Urso (artysta kolażu z Włoch) oraz ja przygotowaliśmy kolaże odzwierciedlające nasze doświadczanie prawobrzeżnej części miasta. Kolaże te stanowiły punkt wyjścia do komunikacji wydarzenia. Na podstawie tych prac stworzone zostały plakaty promocyjne oraz wyjątkowa instalacja wewnątrz słupa reklamowego przy Dworcu Śródmieście.
Główna częścią projektu były warsztaty z mieszkańcami Warszawy. W ramach projektu odbyły się też wykłady varsavianistyczne oraz powstał film w technice animacji poklatkowej, prowadzący nas ze Śródmieścia na Pragę. Praga Północ była w centrum naszej uwagi. A także jej mieszkańcy, którzy stali się prawdziwymi artystami. W wyniku 8 spotkań warsztatowych (międzypokoleniowych) prowadzonych przez Alexa Urso oraz mnie powstały oryginalne prace, a najlepsze z nich zostały wydrukowane w formie pocztówek i wysłane w świat do instytucji kultury oraz artystów kolażu.
Wernisaż wystawy „Język kolażu” odbył się 10 grudnia 2019 roku w Centrum Praskim Koneser, wystawa trwała do 30 grudnia 2019 roku. Na wystawie zobaczyliśmy prace powarsztatowe oraz kolaże profesjonalnych artystów związanych z Pragą Północ. Podczas wydarzenia wystąpiła MIN t wokalistka i producentka Martyna Kubicz, która muzycznie zgłębia obszary tanecznej elektroniki i neo soulu, a jej debiutancki album nazywa się „Assamblage”. Kejos The-At-Er, zespół nowocyrkowy z Wrocławia, wykonał pokaz żywych kolaży, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.